İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Divan Başkanı Oldu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Divan Başkanı Oldu. CHP’nin 4-5 Kasım tarihlerinde yapılan 38. Olağan Kurultayı’nda Divan Başkanlığını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptı.

Ekrem İmamoğlu daha önce kendisine teklif edilen Divan Başkanlığı görevi için “Adil ve eşitlikçi bir divan yönetimi oluşması için” teklifi kabul ettiğini söylemişti. İBB Başkanı “Değişim talebinizden vaz mı geçtiniz?” sorusuna “Aynı noktadayım.” yanıtını vermişti.

CHP Kurultayı’nın çalışmalara başlaması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan başkanlığı seçimine geçildi. Divan başkanlığına verilen tek önerge ve oy birliği ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu seçildi.

İmamoğlu, kurultaya çalışmalarında başarı dilerken, kendisini bu göreve layık gören delegelere teşekkür etti.

CHP’nin bu ülkenin kurucu ve birleştirici gücü olduğunu belirten İmamoğlu, “CHP, bu toprakların en kapsayıcı siyasi geleneğidir. CHP altı ok ilkeleriyle kendini ifade eden, eşitlikçi, özgürlük, insan hakları kaygısı taşıyan, insanca ve hakça bir düzen isteyen herkesin partisidir” dedi.

Ekrem İmamoğlunun divan başkanlığını yaptığı kongrede Özgür Özel 2. Turda 812 oy alarak CHP Genel Başkanı seçildi.

Seçim sonuçları değerlendirildiğinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’un sık sık vurgusunu yaptığı değişim talebinin gerçekleştiği görülmüştür.

(Visited 15 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir