Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları Ne Zaman Açıklanır? Önümüzdeki 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimi sonuçları ne zaman açıklanır.

Her seçim döneminde olduğu gibi 2024 yılında yapılacak seçimlerde kimin kazandığı merak konusu olmaktadır. Henüz seçim takvimi başlamadı. YSK seçim takvimini 1 Ocak 2023 tarihinde açıklayacak. Seçim takvimi açıklandıktan sonra seçim sürecine ait tüm süreç netleşecek.

Biz geçmiş yıllardaki seçimlerden yola çıkarak

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak seçimlerden sonra tüm Türkiye seçim sonuçlarının açıklanacağı saate kilitlenmiş olacaktır.  O gün tüm Türkiye’nin kilitlendiği saat adayla içinde heyacanla beklene saattir. Aylardır sürecek olan seçim maratonunun ardından Türkiye 31 martta yerel seçimler için sandık başına gidecek.

Doğu illerinde saat 16.00 itibariile sandıklar kapanacaktır ve oylar sayılmaya başlanacaktır. Batı illerinde saat 17.00’da sandıklar kapanacak ve oylar sayılmaya başlanacaktır. Peki seçim sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

Bu konuda her dönemde olduğu gibi YSK kararı beklenecektir.

Oy verme günü radyolar ve her türlü yayın organlarınca saat 18.00’e kadar seçim ve seçim sonuçlarıyla ilgili haber, tahmin ve yorum yapılamayacak.

Radyolarda ve her türlü yayın organlarında 18.00-21.00 saatleri arasında ancak YSK tarafından seçim ile ilgili verilecek haber ve tebliğler yayımlanabilecek.

(Visited 21 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir